Premýšľate nad vlastným webom, ale neviete, kde začať? Mali by ste sa venovať najprv dizajnu alebo obsahu? Zdá sa vám vytvorenie web stránky príliš zložité?

Nemusíte mať obavy. Existuje spôsob, ako vytvoriť web stránku pár kliknutiami. Bez toho, aby ste vedeli programovať. Pixenio vás odbremení od všetkých technických nástrah. Je to nástroj na vytvorenie web stránky, ktorá bude vyzerať vždy pekne a profesionálne.

Aby sme vám celý proces uľahčili, prinášame detailný návod, ako vytvoriť web stránku cez Pixenio. Ukážeme vám, čím začať a ako postupovať. Budete presne vedieť, na čo sa sústrediť hneď v úvode (a čo je dobré riešiť až tesne pred spustením). Ak pôjdete krok za krokom, nezabudnete na nič dôležité.

V návode na vytvorenie web stránky sa dozviete:

 • Ako začať pri tvorbe stránky
 • Ktoré podstránky musí obsahovať
 • Ako vytvoriť web stránku cez Pixenio
 • Ako funguje sprievodca
 • Ako spustiť web stránku
separator.png

Ako vytvoriť web stránku krok za krokom


1. Pripravte si obsah podľa typu stránky

Prvým krokom pre vytvorenie web stránky je premyslieť si, aký typ stránky potrebujete. Mala by to byť prezentačná stránka? Blog? Alebo portfólio?

Podľa typu webstránky si pripravte obsah. Vôbec sa nebojte toho, že nemáte k dispozícii dostatok textov či obrázkov. Na začiatok vám úplne postačia základné údaje o vás alebo vašej firme. Vhodné je mať po ruke logo a pár fotografií. Ak ich nemáte, nevadí. Pixenio myslí aj na užívateľov, ktorým obsah chýba. Vytvorenie web stránky tak nemusíte odďaľovať, ani prerušovať. Vyklikáte si len tie údaje, ktoré v danom momente viete.

Výsledkom bude základná verzia vašej web stránky. Neskôr si do nej môžete podopĺňať obsah.

 

Vyskúšajte si vytvorenie web stránky zadarmo na 14 dní s Pixeniom.

Vytvoriť web


2. Zamerajte sa na podstránky

Existuje niekoľko typov podstránok, bez ktorých sa nezaobíde žiadna webstránka. Tieto podstránky sú dôležité pre celkovú štruktúru webu. Vďaka nim vie návštevník ihneď rozpoznať, v akej sekcii sa nachádza a intuitívne nájsť to, čo potrebuje. Preto súčasťou procesu, ako vytvoriť web stránku, je zamerať sa na prípravu kľúčových podstránok.

Aké typy podstránok musí web stránka obsahovať:

 • Homepage

Domovská stránka je jednou z najdôležitejších podstránok. Predstavuje prvý kontakt návštevníka so stránkou. Ak sa rozhodnete pre vytvorenie web stránky, práve na nej si dajte najviac záležať.

 • Služby

Sekcia služby je nevyhnutná pre úspešné fungovanie každej web stránky. Povedzte, čo robíte a čomu sa venujete. Aké služby viete zákazníkovi ponúknuť? Čo pre neho môžete urobiť?

 • Portfólio alebo galéria

Pixenio vám pomôže vytvoriť web stránku, kde budú dominovať ukážky vašich prác. Umožní tiež, aby ste si časť portfólia alebo galérie pridali aj na homepage.

 • Referencie

Podstránka s referenciami dokáže zvýšiť mieru prekliku na stránke. Pozitívne ohlasy od vašich spokojných zákazníkov by ste mali využiť vo svoj prospech.

 • O nás

Podstránka, ktorá hovorí o vás či vašej firme, je takisto neoddeliteľnou súčasťou procesu, ako vytvoriť web stránku. Súčasťou podstránky môže byť aj prezentácia konkrétnych členov vášho tímu. Reálni ľudia, ktorí stoja za danou webstránkou, pomáhajú zvyšovať dôveru a budovať imidž firmy.

So sekciou O nás súvisia aj Podmienky používania. Môžete si vybrať, či ich začleníte do tejto časti, alebo im pri vytváraní web stránky venujete osobitnú podstránku.

 • Kontakt

Ak sa rozhodnete vytvoriť web stránku, nezabudnite na podstránku Kontakt. Web stránka bez tejto sekcie nebude fungovať. Návštevníci potrebujú vedieť, kto ste a ako sa s vami môžu spojiť. Podstránku kontakt tak nemôžete nikdy vynechať.


3. Neriešte dizajn na úkor obsahu

Obsah má vždy vyššiu prioritu ako dizajn. Preto sa zamerajte hlavne na to, čo chcete stránkou povedať. Nestrácajte čas úpravami dizajnu. O moderný vzhľad stránky sa postará Pixenio. Bez ohľadu na to, akú šablónu si vyberiete, konečný výsledok bude vždy profesionálny.

Pixenio zároveň vytvorí takú stránku, ktorá sa bude pekne zobrazovať na všetkých zariadeniach – na počítači, tablete aj na mobile.

Chcete mať návod, ako vytvoriť web stránku, vždy po ruke? Stiahnite si kompletný návod so zoznamom bodov, ako postupovať.
separator.png

Ako urobiť web stránku na Pixeniu


Ak hľadáte spôsob, ako vytvoriť web stránku čo najjednoduchšie, Pixenio je ten správny nástroj. Vyklikať si stránku dokáže naozaj každý. Bez zbytočného inštalovania a zložitých nastavení. Všetko prebieha online a vytvorenie web stránky vám nezaberie viac ako pár minút.

Pixenio funguje na báze inteligentného sprievodcu, cez ktorého si vyplníte základné údaje a vyberiete šablónu. Následne uvidíte prvú verziu vašej novej webstránky.


 Venujte sa naplno obsahu stránky a neriešte žiadne technické záležitosti. Keďže Pixenio automaticky vygeneruje podstránky, všetko budete mať predpripravené. Stačí si len naplniť obsah.

Vyskúšať Pixenio

infografika výhody web stránky cez Pixenio

Ako funguje Pixenio sprievodca


Sprievodca zrýchľuje spôsob vytvárania web stránky. Funguje ako virtuálny dotazník, ktorý vám dáva otázky. Vy len odpovedáte a vypĺňate jednotlivé údaje. Je to úplne jednoduché a rýchle.

Stále si neviete predstaviť, ako prebieha tvorba web stránky? Návod vám podrobne ukáže celý proces krok za krokom.

ilustračná šípka na bielej stene
Návod, ako vytvoriť web stránku cez Pixenio

1. Zaregistrujte sa

Prvým krokom k vašej novej web stránke je registrácia. Zadaním emailu a hesla získate vlastný účet. Zároveň sa automaticky spustí sprievodca pre vytvorenie web stránky.

podstránka registrácia na Pixenio webe

 2. Vyplňte základné informácie

Úlohou Pixenio sprievodcu je získať pár základných informácií o vás alebo o vašej firme. Podľa odpovedí, ktoré sem zadáte, systém vygeneruje vašu webstránku. V úvode online sprievodcu je potrebné vyplniť niekoľko povinných údajov:

 • V akom jazyku bude vaša stránka?
 • Aký bude názov vašej webovej stránky?
 • Ako by ste opísali svoj biznis alebo seba jednou vetou?

 Doplniť sem môžete aj pár ďalších informácií navyše.

 

3. Nahrajte obrázok

V závere prvej časti sprievodcu môžete nahrať obrázok. Ideálny je obrázok na šírku v dobrej kvalite. Nemusíte ho zmenšovať, ani nijak upravovať – viete bez problémov použiť aj obrázok vo vysokom rozlíšení. Vaša web stránka tak bude vyzerať výborne hneď na začiatku.

Ak však nemáte po ruke žiaden pekný obrázok, nevadí. Môžete ho zmeniť alebo pridať neskôr.

 

4. Vyberte si tému

K vytvoreniu web stránky je potrebný výber témy. Kliknite si na tú šablónu, ktorej dizajn vás najviac oslovil.

dostupné dizajny šablón v Pixenio sprievodcovi

Zmeny v nastaveniach šablóny

Nevyhovuje vám farba? Paletu farieb si viete neskôr zmeniť. Chceli by ste mať na homepage radšej galériu namiesto blogových postov? Aj to si budete môcť nastaviť.

Teraz si však vyberte tú šablónu, ktorá sa najviac blíži vašim predstavám.

S Pixenio sprievodcom nemôžete urobiť žiadnu chybu. Akúkoľvek šablónu si zvolíte, stále ju viete v nastaveniach zmeniť a prepnúť na inú. Vyskúšať tak môžete všetky šablóny.

 

5. Vytvorenie web stránky

Posledným krokom, ako vytvoriť web stránku, je kliknúť na tlačidlo Vytvor a ukáž mi môj web pod šablónami.

ako vytvoriť web stránku - tlačidlo v Pixenio sprievodcovi

Hotovo. Práve ste si urobili stránku úplne sami a budete presmerovaný do administrácie.

 

6. Naplňte si web stránku obsahom

Pre úplné dokončenie a spustenie stránky ju potrebujete naplniť kvalitným obsahom. Celý proces vám uľahčia dopredu vygenerované stránky v admine. Ide o zoznam tých najdôležitejších sekcií, ktoré by na vašej stránke nemali chýbať:

 • Domov (homepage)
 • Tím
 • Referencie
 • Služby
 • Galéria/ portfólio
 • Blog
 • Kontakt
 • Ochrana osobných údajov

Stránky si zaktivujete tým, že do nich vložíte obsah. Vďaka nim budete presne vedieť, kde treba doplniť texty či obrázky. S Pixeniom na nič nezabudnete.


7. Prispôsobte dizajn stránky

Aby dizajn web stránky vyhovoval vašim predstavám, viete si ho jednoducho prispôsobiť v administrácii, v sekcii Vzhľad.

konfigurácia pre vzhľad web stránky

Šablónu pre dizajn stránky môžete zmeniť jediným kliknutím. Všetky texty, podstránky a obrázky na stránke vám pritom zostanú. Vyskúšajte si rôzne témy pre rozličný vzhľad stránky. Ponechajte si tú, ktorá sa vám bude najviac hodiť. 

Ďalej si môžete zmeniť:

 • Farebnú paletu šablóny – aké farby budú na stránke použité
 • Varianty domovskej stránky – aké informácie (sekcie) budú v popredí na homepage
varianty domovskej stránky

8. Nastavte si vlastnú doménu

Súčasťou procesu, ako vytvoriť web stránku, je nastavenie domény. Kým si stránku upravujete, nachádza sa na našej subdoméne s koncovkou .pixenio.com. Môžete si na nej stránku ponechať, alebo si nastaviť svoju vlastnú doménu.

Stačí kliknúť na sekciu Nastavenia -> karta Doména stránky a napísať sem názov domény. Následne sa v tabuľke zobrazia DNS záznamy, ktoré si nastavíte u svojho doménového poskytovateľa. Teda tam, kde ste si doménu zakúpili (napríklad vo WebSupporte).

nastavenie domény v admine

Web stránka, ktorá funguje bez hostingu

Keďže Pixenio je cloudová služba na vytvorenie web stránky a jej prevádzku, hosting nepotrebujete. O celú prevádzku vašej web stránky sa postaráme my.

 

9. Spustenie stránky

Po zmene DNS záznamov u poskytovateľa domény je potrebné počkať pár hodín, kým sa záznamy aktualizujú. Následne sa stránka automaticky zverejní online na vybranej doméne. O jej spustení vás budeme informovať aj emailom.

 

Urobte si web stránku aj vy. S Pixenio sprievodcom to zvládnete bez programovania a bez starostí.

Vytvoriť web


papierové peniaze v dlaniach

Cena za vytvorenie web stránky


Pixenio aktuálne ponúka vytvorenie web stránky zadarmo a jej používanie na 14 dní úplne bezplatne. Google pre vás určite nenájde praktickejší a lacnejší spôsob, ako si vytvoriť web stránku v takejto vysokej kvalite. Po uplynutí testovacej doby môžete svoju stránku využívať už od 8€/ mesačne. V cene je zahrnutý aj hosting webstránky.


Vyskúšajte si vytvorenie web stránky zadarmo hneď teraz.

Vytvoriť web