Chceli by ste mať hosting zadarmo? Radi by ste sa vyhli poplatkom za prevádzkovanie svojej web stránky?

Ak chcete web hosting zdarma, väčšinou to znamená množstvo obmedzení. Ste limitovaný množstvom dát, ktoré môžete na stránku nahrať. Často je nespoľahlivý a pomalý. Webhosting zadarmo pritom nikdy nie je naozaj zadarmo. Za jeho využívanie musíte poskytovateľa hostingu propagovať a zobrazovať reklamu na svojom webe. V momente, keď budete chcieť stránku rozšíriť, pripravte sa na ďalšie náklady.

Preto ak chcú mať užívatelia kvalitné služby, radšej siahnu po platenom web hostingu.

Dnes vám však ukážeme, že existuje spôsob, ako získať prémiové služby, a pritom si stále užívať web hosting zdarma. Riešenie ponúka Pixenio – online nástroj na tvorbu web stránok a ich prevádzkovanie. Keďže ide o tzv. SaaS službu (Software as a service), nemusíte si nič sťahovať, ani inštalovať; rovnako tak nepotrebujete zháňať žiaden hosting. Všetko okolo vašej stránky zastreší Pixenio.

separator.png

Prémiový webhosting zadarmo

Bez technických problémov. Bez starostí

Aby vaša nová stránka fungovala spoľahlivo, potrebujete kvalitný web hosting. Pixenio vám umožní prevádzkovať stránku úplne zadarmo. Aj keď máte u nás webhosting zdarma, môžete sa spoľahnúť na nadštandardné služby. Rovnaké, aké by ste inde získali iba pri platenom hostingu.

Ďalšou pridanou hodnotou web hostingu od Pixenia je, že si nevyžaduje žiadnu údržbu. Nemusíte sa trápiť žiadnymi zložitými nastaveniami. Nepotrebujete si aktualizovať PHP, ani robiť zálohy. Všetko vyriešime za vás. Môžete sa tak naplno venovať tvorbe web stránky a príprave obsahu.

web hostingové servery

Čo získate web hostingom v Pixeniu

Funkcie plateného hostingu, ktoré u nás máte zadarmo

 

~ Neobmedzené úložisko

Nenechajte sa obmedzovať množstvom dát, ktoré potrebujete nahrať na stránku. Na svojom webe môžete mať ľubovoľný počet podstránok, blogových postov či videí. Vďaka neobmedzenému priestoru v rámci web hostingu, si nemusíte dávať pozor na naplnenie kvót.

~ Obrázky vo vysokom rozlíšení

Používajte kvalitné fotografie, ktoré zaujmú návštevníkov na prvý pohľad. Pixenio web hosting vám umožní vkladať obrázky vo vysokom rozlíšení. Vytvárajte si galérie alebo portfóliá s krásnymi obrázkami. Ich počet nie je nijako limitovaný.

~ SSL certifikát zadarmo

Zabezpečíme vašu webstránku pred neželaným útokmi zvonku. Ak si vytvoríte web stránku cez Pixenio, v rámci hostingu automaticky získate SSL certifikát. Nemusíte sa tak obávať straty či zneužitia citlivých údajov, napr. pri prihlasovaní sa na stránke.

~ Možnosť napojiť si vlastnú doménu

Prepojte si vlastnú doménu s hostingom. Pixenio umožňuje nastaviť a spravovať DNS záznamy úplne jednoducho. Stačí pár kliknutí a do niekoľkých hodín sa vám web stránka automaticky zverejní online.

~ Bezproblémový chod stránky 24/7

Iba kvalitný web hosting dokáže zabezpečiť maximálnu dostupnosť stránky a najmenšie mikro výpadky. Vďaka prevádzke stránky na spoľahlivých Pixenio serveroch, bude váš web prístupný kedykoľvek ho budú návštevníci potrebovať.

~ Rýchle načítavanie stránky

To, aký máte web hosting, výrazne ovplyvňuje aj dobu načítavania vašej stránky. Najmä pri návštevách z mobilných zariadení je rýchlosť kľúčová (aby užívatelia nemuseli dlho čakať). Pixenio zabezpečuje rýchle zobrazovanie webu podľa najmodernejších štandardov.

~ Automatické aktualizácie

S Pixenio web hostingom sa nemusíte starať o žiadne nastavenia, ani aktualizácie. Zastrešujeme všetky technické záležitosti a robíme bezpečnostné updaty. Automaticky aktualizujeme nielen vašu stránku, ale aj potrebnú verziu PHP pre jej bezproblémovú prevádzku.

~ Pravidelné zálohovanie

Mať k dispozícii zálohu stránky je rozhodujúcim faktorom pre každého majiteľa – hlavne ak nastane akýkoľvek problém so stránkou. Web hosting od Pixenia zabezpečuje pravidelné zálohovanie databázy každé 4 hodiny. S Pixeniom tak neprídete o žiadne dôležité dáta.

~ Bezplatná technická podpora

Chcete sa poradiť, ako prepojiť vlastnú doménu s Pixenio web hostingom? Alebo máte problém so zobrazovaním stránky? Obráťte sa na nás emailom alebo prostredníctvom našej online podpory.

~ Webhosting zadarmo

Web hosting od Pixenia máte v cene stránky, ktorú si cez nás vytvoríte. Napriek tomu, že ide o webhosting zdarma, máte k dispozícii všetky prémiové služby – akoby ste využívali platený web hosting.

 

Vytvorte si vlastný účet na Pixeniu a získajte prémiový web hosting zdarma. 

Vytvoriť účet

miestnosť so serverami pre webhosting
Čo je webhosting?

Existuje jednoduchá odpoveď na to, čo je to webhosting. Web hosting je prevádzka web stránky na serveri poskytovateľa. V podstate ide o to, že si prenajímate priestor v rámci servera, kde máte uložené všetky dáta a súbory k vašej stránke. Úlohou hostingu je tieto dáta bezpečne uchovávať a hlavne – sprístupniť ich pre návštevníkov online. Vďaka tomu je vaša webstránka dostupná 24/7 na doméne, ktorú ste si pre svoj web zvolili.

Webhosting na Slovensku

Najčastejšie sa môžete stretnúť s týmito základnými typmi hostingu:

  • Zdieľaný web hosting – na 1 serveri beží viacero webstránok, ktoré sa delia o spoločný priestor, procesor a pamäť. Ak jedna stránka vyťažuje server na maximum (napr. kvôli vysokej návštevnosti), druhá stránka tým môže trpieť a byť spomalená.
  • Dedikovaný server – celý server je vyhradený pre 1 web stránku, ktorá má sama pre seba jeho 100% kapacitu
  • Virtuálny privátny server (VPS) – web hosting stránky funguje na virtualizovanom serveri, na ktorom je pre konkrétnu stránku vyhradený určitý výpočtový výkon. Pri virtuálnych serveroch má užívateľ prístup k podrobným nastaveniam parametrov servera a k jeho operačnému systému.

*    SaaS služba– akou je napríklad aj Pixenio. Je to špecifická kategória, pretože pri nej užívateľ nerieši prevádzku stránky, ani aplikácie. Všetko prebieha online a samotný web hosting zabezpečuje daná SaaS služba na pozadí. Web hosting tak funguje ako neoddeliteľná súčasť služby. Bez toho, aby to užívateľ nejako postrehol.

separator.png

Nevýhody webhostingu zadarmo

Prečo štandardný free web hosting nestačí

 

Štandardný web hosting, ktorý ponúkajú klasickí hostingoví poskytovatelia zadarmo, predstavuje oklieštený spôsob, ako prevádzkovať svoju webstránku. Pri webhostingu zdarma totiž musíte rátať s mnohými obmedzeniami:

  • Malý priestor pre stránku

Prvým z nich je obmedzený priestor na disku. Napríklad, že vaša web stránka môže mať iba 100 MB dát (vo výnimočných prípadoch do 1GB). Musíte tak precízne sledovať, aký počet stránok či blogových postov môžete ešte vytvoriť. Takisto musíte dávať pozor na to, koľko fotografií viete nahrať do galérie bez toho, aby ste prekročili stanovený limit.

 

  • Slabá spoľahlivosť a dostupnosť

Starostlivosť o servery, na ktorých beží free web hosting, nie je pre SK poskytovateľov na prvom mieste. Preto sa často stáva, že stránka sa pomaly načítava alebo má v priebehu dňa výpadky, počas ktorých ju nie je možné zobraziť. V extrémnych prípadoch môžu kedykoľvek vypnúť server a stránka vám jednoducho nepôjde. Keďže však máte hosting zadarmo, na nekvalitné služby sa nemôžete sťažovať.

 

  • Chýba zákaznícka podpora

Práve pri webhostingu zadarmo zvykne absentovať technická podpora. V tom prípade nemáte k dispozícii žiaden telefonický kontakt alebo chat, kde by ste sa vedeli obrátiť. Ak budete mať nejaký problém s prevádzkou stránky, pri bezplatnom hostingu ste v slepej uličke.

 

  • Chýba SSL certifikát

Dnes sa už žiadna stránka nezaobíde bez SSL certifikátu, ktorý je garanciou zabezpečenia prenosu dát medzi serverom, stránkou a návštevníkom. Stránky na free web hostingu však SSL nemajú, čo môže ohroziť údaje na webe.

 

  • Reklama, ktorá sa nedá vypnúť

Ďalším problémom pri hostingu zadarmo je, že si musíte na svojej stránke ponechať reklamu na poskytovateľa tejto služby. Nielenže to nevyzerá graficky pekne, ale nepôsobí to ani serióznym dojmom. Takáto nevyžiadaná reklama dokáže odradiť potenciálnych zákazníkov od kúpy produktov či objednávky vašich služieb.

Pre koho je vhodný webhosting zadarmo?

Ak porovnáme hosting zadarmo vs. platený hosting, tak bezplatný hosting nie je schopný poskytnúť plnohodnotné služby, a preto ho odporúčame iba na testovanie (keď začínate so stránkou úplne od nuly).

pokladnička jednorožec s mincami

Aká je skutočná cena webhostingu

Znamená hosting zadarmo, naozaj zadarmo?


Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že za bezplatný hosting nemusíte platiť, treba byť obozretný. Akonáhle budete potrebovať na svoju stránku nahrať viac obrázkov či naplniť ju väčším množstvom obsahu, budete musieť platiť za navýšenie povolenej kvóty na disku. Takto sa vám začnú nabaľovať sumy a z hostingu zadarmo sa stane (pre)platený hosting.

Nezháňajte pre svoju stránku hosting, ktorý sa len tvári, že je zadarmo. Rozhodnite sa pre kombináciu stránky a skutočne bezplatného web hostingu od Pixenia. Využitím nášho hostingu budete môcť využívať aj plnohodnotné služby, ako pri platenom web hostingu, takisto zadarmo.

Získajte prémiové služby hostingu zadarmo

Nerobte kompromisy. S Pixeniom si nielenže sami vyklikáte profesionálnu webstránku, ale aj získate všetky služby plateného hostingu úplne zadarmo. Web hosting už máte zahrnutý v cene stránky, a tak sa nemusíte báť žiadnych ďalších nákladov.

 

Vytvorte si novú web stránku na Pixeniu a my vám zabezpečíme jej prevádzku na našich spoľahlivých serveroch úplne bezplatne a bez skrytých poplatkov.

Vytvoriť účet


Čo je to doména?

Tak ako web hosting, tak aj doména je neoddeliteľnou súčasťou fungovania každej webovej stránky. Doména je unikátna adresa stránky na internete, napr. pixenio.sk. Smeruje na miesto na serveri, kde sú uložené všetky dáta web stránky. Ide o jedinečný názov, vďaka ktorému sa návštevníkovi zobrazí práve váš web (a nie nejaký iný).

Samotná doména teda nahrádza IP adresu servera, kde je web umiestnený. Doménový názov vznikol kvôli tomu, že je jednoduchšie pamätať si jednoslovný názov, namiesto dlhej číselnej IP adresy.

Existujú rôzne typy domén. Najčastejšie sa môžete stretnúť s tzv. TLD doménami (Top Level Domain). Ide o najvyššie postavené domény 1. úrovne, ktoré sa delia na:

  • Generické – majú známe koncovky; ako napríklad .com, .org
  • Národné – ktoré majú koncovky podľa krajín; napríklad .sk, .pl, .de
Môže byť doména zadarmo?

Žiadna doména nemôže byť úplne zadarmo. Doména sa registruje iba na 1 rok, kedy ste defacto jej dočasným vlastníkom. Nejde teda o jednorazovú platbu. Po uplynutí tejto doby, je preto nutné doménu predĺžiť. Aj keď občas registrátori ponúkajú domény v akcii za pár centov, väčšinou táto zlomková cena platí len na obdobie spomínaného prvého roka. Následne budete musieť už zaplatiť plnú sumu.

Doménu si viete zaregistrovať cez niektorý z populárnych portálov, napríklad cez websupport.sk. Ak už máte zakúpenú vlastnú doménu, viete si ju jednoducho prepojiť so svojou stránkou na Pixeniu.

Čo je SSL certifikát?

SSL je skratkou pre Secure Sockets Layer protokol, ktorý šifruje dátovú komunikáciu medzi stránkou, serverom a návštevníkmi. Práve kryptovanie prenášaných dát zaručuje bezpečnosť web stránky pred neželanými útokmi z vonku. SSL certifikát zabraňuje odchytu a zneužitiu akýchkoľvek údajov, ktoré užívateľ zadáva na webe – či už do formulára pri prihlasovaní, alebo pri online platbách prostredníctvom platobnej brány.

Prítomnosť SSL certifikátu na web stránke signalizujú 2 základné prvky. To, či je na stránke aktívny, spoznáte podľa toho, že sa priamo na začiatku URL adresy v prehliadači nachádza https:// a symbol zámku (ktorý môže, ale nemusí byť zelenej farby).

Pri najvyšších formách zabezpečenia pomocou certifikátov s rozšíreným overením, môže byť priamo v adrese uvedený aj názov spoločnosti, ktorej web stránka patrí.

 

Neodplašte návštevníkov potenciálne rizikovou stránkou

SSL certifikát takisto zvyšuje dôveryhodnosť stránky aj v očiach návštevníkov. Preto by ste si mali zvoliť taký web hosting, ktorý vám tento SSL certifikát ponúkne. Podľa najnovších bezpečnostných štandardov uplatňovaných pri vyhľadávaní, Google zámerne penalizuje stránky bez SSL certifikátu. Dôvodom je snaha ochrániť návštevníkov pred nedôveryhodnými web stránkami.

 

Dôležitá je platnosť certifikátu

Na to, aby SSL certifikát korektne fungoval a zabezpečoval šifrované pripojenie, je potrebné, aby bol stále aktívny. Preto je nevyhnutné sledovať jeho platnosť. Kvôli neplatnému SSL certifikátu sa namiesto webu môže zobraziť výstražná informácia o nezabezpečenej stránke, a odradiť tak užívateľov od ďalšej návštevy. Takto hrozí, že prídete o mnohých zákazníkov iba pre neplatný bezpečnostný certifikát.

U nás v Pixeniu máte okrem web hostingu zadarmo, aj pravidelnú starostlivosť o SSL certifikát. Vďaka tomu vašej stránke v žiadnom prípade nehrozí vypršanie platnosti certifikátu. Môžete sa tak spoľahnúť na nepretržité, 100% zabezpečenie web stránky.

 

Nehľadajte osobitne nástroj na tvorbu web stránky a osobitne web hosting, kde by mala byť stránka prevádzkovaná. Vytvorte si účet cez Pixenio a získate 2 v 1 – modernú profesionálnu webstránku spolu s hostingom zadarmo.

Vytvoriť účet