Povedzme si úprimne – nielen kvalita je kľúčovým faktorom pri tvorbe web stránok. Cena je pre väčšinu užívateľov rovnako dôležitá. A práve cena za vytvorenie webovej stránky často rozhodne v (ne)prospech určitého riešenia.

Nie je však jednoduché zorientovať sa v cenách za webstránky. Za vytvorenie tej istej stránky od vás bude chcieť inú sumu freelancer a inú cenovú ponuku vám zašle agentúra.

Viete však od čoho závisí, akú zaplatíte?

Ak hľadáte odpoveď na otázku, koľko stojí vytvorenie web stránky, ste na správnom mieste. Dozviete sa, čo má vplyv na konečnú cenu webstránky a zároveň vám ukážeme spôsob, ako ušetriť. Vďaka Pixeniu vás vaša nová webstránka finančne nezaťaží.

separator.png

Transparentná cena za vytvorenie web stránky

Bez limitov a obmedzení

 

To, koľko stojí vytvorenie web stránky, závisí od jej zložitosti a funkcií, ktoré ponúka. A tiež od toho, do akej miery má byť prispôsobená na mieru konkrétnym požiadavkám. Preto pri zisťovaní ceny webstránky narazíte na rozličné sumy. Najčastejšie sa stretnete s cenovo odstupňovanými balíčkami – čím vyššia suma za balíček, tým viac dostupných funkcií a služieb.

Keď sa však pozriete na jednotlivé balíčky pozornejšie, všimnete si samé obmedzenia. Napríklad, že pri najlacnejšom z nich, máte možnosť vytvoriť si iba 5 podstránok. Alebo nahrať maximálne 200 MB obrázkov. Ak potrebujete väčší priestor na disku, musíte siahnuť po drahšom balíku. 

Čo ďalšie má vplyv na celkovú cenu za vytvorenie web stránky?

Ide predovšetkým o služby, ktoré bezprostredne súvisia s fungovaním stránky. To, koľko bude váš web stáť, závisí aj od ceny domény či hostingu, ktorý si pre svoju stránku vyberiete. Za hosting môžete zaplatiť 13€ na rok, ale pokojne aj 100€. Všetko závisí od typu hostingu:

 • Aké veľké má úložisko
 • Či bude, alebo nebude poskytovať SSL certifikát
 • S technickou podporou alebo bez

Pokiaľ budete potrebovať pomôcť s obsahom stránky, musíte počítať aj s dodatočnými nákladmi na externé služby. Služby copywritera či fotografa tak môžu výrazne ovplyvniť konečnú cenu webstránky.

Výhodou Pixenia je, že vôbec nepotrebujete riešiť hosting. Nemusíte premýšľať nad tým, či je ponúkaný priestor na disku dostatočný veľký; ani sa báť updatovania a zálohovania databázy. O všetko sa postaráme my. Pixenio vás nebude nijako limitovať. U nás máte k dispozícii neobmedzené úložisko pre svoju webstránku.

Pixenio je online nástroj, ktorý umožňuje vytvorenie webovej stránky za jednotnú cenu. Nemáme žiadne komplikované balíčky, ani skryté poplatky. Vďaka transparentnému cenníku tvorby web stránok sa v našej ponuke nestratíte. V Pixeniu máte hosting zahrnutý v cene webstránky.

S Pixeniom ušetríte nielen cenu za hosting, ale aj za dizajnéra či fotografa. Súčasťou ceny webstránky je bezplatný prístup k profesionálnym fotografiám z fotobanky Unsplash. 


Pixenio si môžete vyskúšať na 14 dní zdarma. Potom zaplatíte len malý poplatok porovnateľný s cenou kvalitnejšieho hostingového balíčka. Cena za vytvorenie web stránky bude po uplynutí jedného roka 8€/ mesiac. Pozrieť si môžete aj kompletný cenník tvorby web stránky.

Vytvoriť web

vysypané drobné mince

1 cena za všetky funkcie a služby

Čo je obsiahnuté v cene webstránky vytvorenej cez Pixenio


Výhodou Pixenia je, že ponúka jednotnú cenu tvorby web stránok. V tejto sume sú zahrnuté všetky funkcionality a služby. Preto sa nemusíte báť žiadnych ďalších poplatkov. Pozrite sa, čo všetko obsahuje cena za vytvorenie webovej stránky:

1. Profesionálny web s dizajnom, ktorý sa dá meniť

V cene tvorby web stránky cez Pixenio máte na výber niekoľko unikátnych šablón. Každá šablóna má pritom jedinečný dizajn, ktorý je variabilný – zvoliť si môžete rozloženie domovskej stránky a prvky, ktoré má obsahovať. Na výber máte rôzne farebné kombinácie, ktorými si prispôsobíte vizuál stránky (napríklad podľa farby vášho loga).

Dizajn stránky si navyše zmeníte jediným kliknutím. Bez toho, aby ste čokoľvek museli platiť, si prepnete šablónu a vaša web stránka bude vyzerať úplne inak.

V cene tvorby web stránky na Pixeniu máte k dispozícii aj všetky nové šablóny, ktoré do systému v budúcnosti pribudnú.

 

2. Responzívny dizajn

Ešte aj dnes je možné nájsť agentúry, ktoré ponúkajú vytvorenie stránky bez toho, aby boli responzívne. Prípadne si za to účtujú sumu navyše.

U nás v Pixeniu neplatíte žiadne osobitné poplatky za responzívny dizajn. Vaša nová web stránka sa bude automaticky zobrazovať responzívne na všetkých mobilných zariadeniach a tabletoch. Vďaka tomu bude prehliadanie stránky rýchle a pohodlné aj na malých obrazovkách. 


3. Administračný systém pre správu obsahu

Súčasťou ceny za vytvorenie webovej stránky je prehľadné prostredie pre správu obsahu. Manažovať obsah cez Pixenio admin je úplne jednoduché. Zvládnete to sami aj vtedy, pokiaľ nemáte predchádzajúce skúsenosti s tvorbou web stránok. Správa webstránky je veľmi jednoduchá a intuitívna, vyžaduje si iba bežnú technickú zdatnosť. Pridať nový článok či fotografiu si môžete cez prehliadač v počítači alebo priamo zo svojho smartfónu. Je to obrovská výhoda. Pretože neustále potrebujete pracovať s obsahom. S Pixenio získavate slobodu a otvorené dvere k lepšiemu marketingu. Pre úpravu obsahu na webe nie ste závislý na dodávateľovi web služieb.

 

4. Automatické updaty a zálohovanie

V cene za tvorbu web stránky vám Pixenio zabezpečí automatické aktualizácie systému. Spoľahnúť sa preto môžete na bezproblémovú prevádzku stránky a maximálnu bezpečnosť. Takisto zálohovanie dát prebieha bez toho, aby ste sa na tom museli aktívne podieľať. Všetko urobíme za vás.

 

5. Bezplatné SEO nástroje

Web stránka by nemala byť len pekná, ale aj funkčná. Mala by podporiť vaše podnikanie. Preto v rámci jednotnej ceny za vytvorenie web stránky poskytujeme užitočné SEO nástroje, ktoré vám pomôžu získať nových organických návštevníkov. Prečítajte si viac o nástrojoch na optimalizáciu vašej stránky.

 

6. Bezplatné obrázky z fotobanky Unsplash

Pixenio vám v cene tvorby web stránky poskytne kvalitné fotografie vo vysokom rozlíšení zadarmo. Priamo v admin paneli máte k dispozícii veľkú databázu obrázkov. Sú dostupné s licenciou aj pre komerčné použitie úplne zadarmo. Aj tu ušetríte na cene a máte ich ihneď k dispozícii. Inde by ste si museli priplatiť.


7. Hosting a SSL certifikát

Keďže je Pixenio SaaS služba, tak priamo v cene webstránky je zahrnutý aj prémiový web hosting. Vďaka tomu nemusíte za hosting platiť nič navyše a ušetríte. Ku svojej web stránke na Pixeniu získate automaticky aj SSL certifikát. Ide o bezpečnostný certifikát, ktorý slúži na šifrovanie komunikácie, čím zabraňuje neželanému odchytu citlivých údajov (napr. pri prihlasovaní alebo pri platbách na stránke).

 

8. Technická podpora

Cenníky tvorby web stránok sa zvyknú líšiť aj podľa toho, či daná firma ponúka zákazníkom technickú podporu (a ak áno, tak do akej miery). Práve podpora je často prezentovaná ako nadštandardná služba, za ktorú si účtujú poplatky navyše. V Pixeniu vám so stránkou pomôžeme bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Kompletné služby technickej podpory poskytujeme v cene webstránky.

 

Vytvorte si web stránku cez Pixenio. Teraz si ju môžete vyskúšať na 14 dní úplne bezplatne.

Vytvoriť web

pokladnička ružové prasiatko

Cena tvorby web stránok

v porovnaní s agentúrami a službami freelancerov

 

Cena za vytvorenie web stránky agentúrami závisí hlavne od zložitosti stránky. Agentúry si za svoju prácu účtujú rozličné sumy – a to buď podľa jednotlivých funkcionalít, alebo podľa času, ktorý zamestnanci strávia programovaním. Preto si dajú zaplatiť za každý formulár či drobnú úpravu v kóde.

Cena jednoduchej web stránky sa tak môže vyšplhať na niekoľko stoviek až tisíc eur.

Webstránky vytvorené na WordPresse

Niektoré webové agentúry používajú pre urýchlenie tvorby stránok WordPress. Vďaka dostupným pluginom dokážu skrátiť čas, ktorý je potrebný pre vývoj funkcií. Tým vedia ušetriť značnú časť nákladov. Je však otázne, do akej miery si túto úsporu prevedú aj do ceny za vytvorenie web stránky. 

Najlacnejšia cena webstránky na WordPresse sa začína od 200€ za jednoduchý web s malým počtom podstránok. Pri zložitejších biznis stránkach musíte rátať aj s dvojnásobnou sumou.

WordPress stránka vo vlastnej réžii

Stránku na tejto platforme si viete urobiť aj sami. Potrebujete však pokročilé technické znalosti a veľa voľného času. Okrem technickej náročnosti je nevýhodou aj celková cena. WordPress si síce môžete stiahnuť zadarmo – no pre plnohodnotnú webstránku budete potrebovať rôzne doplnky a pluginy tretích strán. A keďže väčšina spoľahlivých pluginov je platená, môže sa vám stránka veľmi jednoducho predražiť. 

separator.png

Čo ovplyvňuje cenu za vytvorenie web stránok?


Jedna web stránka môže byť vytvorená za úplne rozličné ceny. Závisí od toho, ktorej agentúre ju dáte naceniť. Cena tvorby web stránok sa líši aj podľa:

 • Dostupných formátov, ktoré má web podporovať pri nahrávaní obrázkov
 • Možnosti nahrávať a pracovať s fotografiami vo vysokom rozlíšení
 • Počtu formulárov implementovaných na stránke
 • Responzívneho dizajnu (niektoré agentúry si dokonca účtujú osobitnú cenu za vytvorenie webovej stránky s responzívnym dizajnom!)
 • Funkcií na mieru

Ak oslovíte freelancera, ten vám môže dať lepšiu cenu v porovnaní s veľkou firmou. No musíte počítať s dlhším termínom realizácie. 

Webstránka od agentúry je náročnejšia z hľadiska financií a stránka od freelancera je zas náročnejšia na čas.

Pri službách od freelancera navyše hrozí, že sa v budúcnosti už viac nebude venovať tvorbe stránok. Ak potom budete potrebovať nejaké zmeny, ostanete na to sami. V takom prípade budete musieť hľadať náhradné riešenie a prejsť k inej firme. A s tým sú spojené veľké finančné výdavky.

S Pixeniom nemusíte robiť kompromisy medzi dobrou cenou a rýchlym dodaním. Profesionálnu web stránku si môžete vytvoriť sami, hoci aj v sobotu večer. Stačí pár kliknutí a web máte hotový. 

separator.png

Koľko stojí vytvorenie web stránky celkovo

a ako môžete ušetriť


Ak sa opýtate v agentúre, koľko stojí vytvorenie web stránky, väčšinou nedostanete konkrétnu odpoveď. Budú sa vás pýtať na to, aké funkcie by mala stránka obsahovať. Alebo koľko podstránok si chcete vytvoriť. Prípadne vás odkážu na všeobecný cenník tvorby web stránok.

Vy však na začiatku presne neviete, čo všetko reálne potrebujete. Preto si zvolíte to najjednoduchšie (a teda najlacnejšie) riešenie. No treba si dávať pozor. Práve najnižšia cena za vytvorenie webovej stránky v sebe ukrýva veľké riziko, že nepôjde o konečnú sumu.

Keď začnete svoju novú web stránku reálne používať, až vtedy zistíte, čo vám v nej chýba. Každá ďalšia funkcionalita vás v agentúre bude stáť peniaze navyše. S pribúdajúcimi požiadavkami sa cena webstránky bude navyšovať – a to až do momentu, keď sa vám už neoplatí do nej viac investovať. Ako sa dá tomu vyhnúť?

Nové funkcie v cene web stránky 

S Pixeniom vás nečakajú žiadne nemilé prekvapenia, ani ďalšie poplatky k cene za vytvorenie web stránky. Za jednotnú cenu máte k dispozícii úplne všetky funkcionality. Je len na vás, či ich využijete hneď v úvode alebo neskôr. Pixenio navyše ponúka aj nové funkcie automaticky v cene webstránky. Ak do systému pribudne nová funkcia alebo šablóna pre dizajn web stránky, môžete ju ihneď použiť. Bez toho, aby ste museli čokoľvek doplácať.

Cena za hosting

Ku cene za vytvorenie webovej stránky je potrebné pripočítať cenu za hosting. Najmenšie hostingy (s minimálnym priestorom na disku) štandardne stoja od cca 13€ s DPH ročne. Ak pre svoju stránku potrebujete viac priestoru, musíte rátať so sumou takmer 80€/ rok. V tejto sume máte k dispozícii napr. 100 GB a môžete ich využiť na to, aby ste tam nahrali fotografie vo vysokom rozlíšení.

Ak chcete ušetriť za hosting, rozhodnite sa pre Pixenio. V Pixeniu máte prémiový webhosting v cene za vytvorenie webovej stránky. Za hosting teda neplatíte nič navyše. Veľkou výhodou je tiež neobmedzené úložisko pre vaše dáta.

Cena za doménu

Cena za doménu je rôzna. Záleží hlavne od toho, o akú doménu a s akou koncovkou ide. Slovenskú doménu s koncovkou .sk si môžete zakúpiť u jedného z najväčších slovenských registrátorov už od 8,90€/ rok. Cena za niektoré populárne domény sa však môže vyšplhať do astronomických výšok. Po roku je potrebné doménu predĺžiť na ďalšie obdobie.

Ak už svoju doménu máte, viete si ju jednoducho prepojiť so stránkou na Pixeniu.

separator.png

Ako funguje vytvorenie web stránky cez Pixenio

Rýchlo a bez čakania

 

S Pixeniom si vytvoríte svoju novú web stránku presne vtedy, kedy chcete. Teda pokojne aj cez víkend alebo neskoro večer. Nemusíte prácne spisovať svoje požiadavky, ani čakať dlhé týždne na cenovú ponuku od agentúry či freelancera. Vďaka Pixeniu nestrácate drahocenný čas, pretože si webstránku môžete vyklikať naozaj hocikedy.

Okrem času ušetríte aj veľkú časť z ceny za vytvorenie webovej stránky. Tým, že do procesu tvorby nevstupujú ďalší ľudia, sú náklady na vytvorenie stránky oveľa nižšie ako pri konkurencii.

S pomocou Pixenia si zvládnete urobiť webstránku úplne sami.

3 kroky ku vlastnej web stránke 

1. Registrácia

Prvým krokom je registrácia. Stačí zadať email a heslo a získate svoj vlastný účet na Pixeniu.

 

2. Vytvorenie stránky cez Pixenio sprievodcu                   

Po zaregistrovaní sa automaticky spustí sprievodca, ktorý vám pomôže s vytvorením vlastnej web stránky a s naplnením jej obsahu. Zadáte len pár základných údajov o sebe alebo svojej firme. Môžete tiež nahrať logo alebo pridať fotografie, pokiaľ ich máte poruke.

Ak vás zaujímajú detailnejšie informácie, prečítajte si podrobný návod, ako vytvoriť webstránku cez Pixenio.

 

3. Výber šablóny pre dizajn stránky

Posledným krokom v sprievodcovi je výber šablóny. Zvoľte si tú, ktorá vás zaujala na prvý pohľad. Neskôr si môžete dizajn zmeniť, a to jednoduchým prepnutím šablóny na inú. Bez toho, aby sa vám akokoľvek navýšila cena tvorby web stránky.

veľké množstvo šablón v 1 cene webstránky

Veľké množstvo dizajnov

v  1 cene webstránky


Pri tvorbe stránky cez Pixenio môžete testovať rôzne dizajny, meniť vzhľad domovskej stránky a skúšať rozličné farebné palety – až pokiaľ nenájdete tú správnu kombináciu pre váš nový web. V cene web stránky budete mať k dispozícii:

 • Aktuálne šablóny a rozličné varianty pre domovskú stránku
 • Všetky dostupné farebné palety
 • Neobmedzený prístup k budúcim šablónam
 • Neobmedzený počet prepnutí šablón
 • Možnosť meniť dizajn jediným kliknutím

Súčasťou jednotnej ceny za vytvorenie webovej stránky sú takisto všetky funkcionality Pixenia.

separator.png

Získajte profesionálnu web stránku

za pár eur mesačne

 

Pri premýšľaní nad tým, či dáte prednosť webovej agentúre, freelancerovi alebo online riešeniu, zohrávajú úlohu tri hlavné kritériá. Kvalita riešenia, rozsah poskytovaných služieb (napr. či máte v cene webstránky aj hosting) a samozrejme cena. Práve to, koľko stojí vytvorenie web stránky, však býva mnohokrát rozhodujúce.

Pixenio vám teraz umožní vytvoriť si prémiovú web stránku za zlomok ceny. Získate profesionálny a moderný web, za ktorý by ste inde museli zaplatiť stovky eur.

V cene webstránky je zahrnutý neobmedzený počet podstránok či možnosť nahrať ľubovoľný počet obrázkov a ďalších médií (vďaka neobmedzenému úložisku). Súčasťou ceny za vytvorenie web stránky je tiež kvalitný hosting, bezpečnostný SSL certifikát a technická podpora.

 

Vytvorte si vlastnú web stránku cez Pixenio a používajte 14 dní úplne zdarma. Počas dvoch týždňov si môžete bezplatne vyskúšať ako Pixenio funguje. Využívajte dostupné funkcie rovnako, akoby ste uhradili plnú cenu za vytvorenie webovej stránky.

Získajte vlastný web