Tvorba obsahu

Informácie o dostupných typoch obsahu

Filozofia Pixenio

Pixenio je tvorca webových stránok, ktorý za vás automaticky vytvorí vaše webové stránky. Vašou úlohou je pridať obsah a obrázky, potom si vybrať tému a farby, ktoré sa vám páčia alebo zodpovedajú vášmu štýlu.

Po viac ako 20 rokoch vytvárania webových stránok zákazníkov sme zistili, že nasledujúce typy obsahu sú v mnohých prípadoch všetkým, čo potrebujete.

 • Stránky
 • Blog
 • Galéria
 • Služby
 • Tím
 • Referencie
Kôš

Vytvorené stránky, služby, príspevky na blogu, galérie, referencie a členovia tímu môžu byť vymazané. Ak položku vymažete, prejde do koša. Zostane tam navždy. Kôš môžete samozrejme vymazať, ak chcete. Funguje to rovnako ako pri súboroch v počítači alebo notebooku.

Stránky

Pixenio pre vás automaticky vygeneruje nasledujúce špeciálne stránky. Tieto špeciálne stránky nie je možné odstrániť, môžete ich len nastaviť ako návrh alebo skryť z ponuky.

 • Úvodná stránka
 • Blog
 • Služby
 • Tím
 • Referencie
 • Galéria
 • Kontakt
 • Zásady ochrany osobných údajov
 • Úvodná stránka

Nemožno vymazať ani nastaviť ako koncept. To dáva zmysel, pretože ho potrebujete. Vzhľad domovskej stránky môžete nakonfigurovať aj výberom jedného z preddefinovaných variantov domovskej stránky v nastaveniach "Vzhľad".

Blog, Služby, Tím, Referencie a Galéria

Tieto špeciálne stránky sa automaticky aktivujú po pridaní položky, napríklad príspevku na blog, na vašu webovú stránku. Môžete ich potom upravovať ako bežné stránky, pridávať ďalší obsah alebo titulný obrázok.

Kontakt

Na stránke Kontakt sa automaticky zobrazia vaše kontaktné informácie z "Nastavenia -> Kontaktné informácie". Môže tiež zobrazovať Otváracie hodiny alebo iné informácie. Všetko závisí od témy. Na tejto stránke je automaticky povolený aj kontaktný formulár.

Zásady ochrany osobných údajov

Táto špeciálna stránka je tu preto, aby bola v súlade s nariadením GDPR. Ak ju nechcete mať na svojej webovej stránke, môžete ju nastaviť ako návrh.

Zmena poradia stránok

Poradie stránok môžete zmeniť potiahnutím stránky za tri zvislé čiary na ľavej strane v zozname stránok.

Štandardné stránky

Na svoju webovú lokalitu môžete pridať neobmedzený počet normálnych stránok. Tieto štandardné stránky môžete odstrániť alebo nastaviť ako návrh.

Všetky stránky môžete pridať do Hlavnej ponuky alebo do ponuky Zápätie. Môžete to urobiť v "Nastaveniach stránky", ak prejdete na úpravu stránky.

Blog

Typ obsahu Blog vám umožňuje pridávať príspevky alebo články na blog na vašu webovú stránku. Jeho rozvrhnutie je prispôsobené tak, aby mal komentáre v spodnej časti. Ak napíšete svoj prvý príspevok na blog, stránka Blog sa automaticky aktivuje. Môžete si tam teda pozrieť svoj blogový príspevok.

Blog môžete používať na zdieľanie svojich príbehov, písanie receptov na jedlo. Možnosti sú nekonečné. Blog je skvelý nástroj na tvorbu obsahového marketingu. Môžete napísať blogový príspevok na konkrétne kľúčové slová, aby ste oslovili nových návštevníkov alebo zákazníkov.

Každý blogový príspevok má na konci komentáre, túto funkciu môžete samozrejme vypnúť. Komentáre majú automaticky aktivovanú funkciu Google Invisible Recaptcha, preto sa vám nebude zobrazovať žiadny spam. 

Ak váš návštevník napíše nový komentár, dostanete notifikačný e-mail. Na tento komentár môžete odpovedať alebo ho vymazať, ak sa vám nepáči. Je to vaša webová stránka. Nedovoľte nenávistníkom, aby vám ničili priestor. Každá odpoveď na komentár odošle notifikačný e-mail, pokiaľ ho váš návštevník nevypne.

Galéria

Galéria je špeciálny typ obsahu na zobrazenie vášho portfólia alebo fotografií. Môžete ju použiť na prezentáciu svojej práce alebo priestorov. 

Každá galéria môže mať viacero obrázkov s popisom a ďalšími nastaveniami, ako je klient, dátum, url alebo cena. Poradie obrázkov možno meniť ťahaním za tri zvislé čiary.

Ak do galérie pridáte novú položku, automaticky sa aktivuje stránka Galéria. Preto si ju môžete pozrieť. Stránku galérie môžete nastaviť ako návrh, pridať ju do záhlavia alebo päty menu. Je to na vašej voľbe.

Fotografie sa zobrazia na vyhradenej stránke s detailmi. Každá téma má mriežku galérie a stránky s detailmi galérie štylizované inak. Môžete si vybrať, ktorá sa vám páči najviac.

Služby

Typ obsahu Služby vám umožní prezentovať, čo robíte alebo čo môžete ponúknuť svojim zákazníkom. Ak pridáte novú službu, automaticky sa aktivuje stránka Služby. Stránku Služby môžete nastaviť ako návrh, pridať ju do záhlavia alebo do ponuky v päte.

Ku každej službe môžete pridať okrem alebo celý obsah. Ak pridáte len výňatok, táto služba bude viditeľná len na stránke Služby. Ak však pridáte aj obsah, táto služba bude mať vlastnú stránku s podrobnosťami viditeľnú z webovej stránky. Všetko funguje automaticky, jediné, čo musíte urobiť, je napísať text a nahrať obrázok alebo vybrať ikonu.

Referencie

Typ obsahu Testimonials vám pomôže prezentovať vaše referencie alebo recenzie. Ak pridáte prvú referenciu, Pixenio automaticky aktivuje stránku Referencie. Môžete ju pridať do záhlavia alebo päty ponuky.

Referencie sa zobrazujú len na stránke Referencie.

Tím

Typ obsahu Tím vám umožňuje prezentovať seba alebo členov vášho tímu. Ak pridáte prvého člena tímu, automaticky sa aktivuje stránka Tím. Tímovú stránku môžete nastaviť ako návrh, pridať ju do záhlavia alebo do menu v päte.

Každému členovi tímu môžete pridať okrem alebo celý obsah. Ak pridáte len výňatok, tento člen tímu bude viditeľný len na stránke tímu. Ak však pridáte aj obsah, tento člen tímu bude mať vlastnú stránku s podrobnosťami viditeľnú z webovej stránky. Všetko funguje automaticky, jediné, čo musíte urobiť, je napísať text a nahrať fotografiu.

Všeobecné nastavenia

Vzhľad a atmosféra webovej stránky, základné nastavenia

Vlastná adresa URL

Vlastná url adresa umožní návštevníkom dostať sa na vaše webové stránky prostredníctvom konkrétnej doménovej adresy. Názov domény môže byť napríklad yourname.com alebo yourbusinessname.com. Ak ešte nemáte svoju doménu, postupujte podľa tohto návodu na zakúpenie a konfiguráciu vlastnej url adresy.

Ako zakúpiť doménu

Doménu si môžete zakúpiť u ktoréhokoľvek registrátora domén. Odporúčame zakúpiť doménu od https://godaddy.com.

Ako nakonfigurovať doménu DNS

Na konfiguráciu nastavení DNS pre vašu doménu stačí nakonfigurovať dva záznamy: 

 • Záznam A pre koreňovú doménu yourdomain.com alebo "@" smerujúci na ip adresu 206.189.251.121
 • záznam CNAME pre subdoménu "www" www.yourdomain.com smerujúci späť na koreňovú doménu yourdomain.com

Proces nastavenia DNS je podobný u všetkých registrátorov domén. Nasledujúce pokyny platia pre spoločnosť Godaddy:

 1. Prihláste sa do svojho účtu GoDaddy na adrese https://godaddy.com
 2. Prejdite do časti "Moje produkty" na adrese https://account.godaddy.com/products
 3. Kliknite na tlačidlo DNS pre názov domény, ktorý chcete upraviť
 4. Upravte záznam A pre "@" kliknutím na ikonu pera na pravej strane
 5. Vyplňte pole "Points to" (Ukazuje na) IP adresou 206.189.251.121
 6. Uistite sa, že záznam CNAME pre "www" smeruje na @
 7. Kliknite na tlačidlo Uložiť

Ako nastaviť vlastnú url adresu v aplikácii Pixenio

Keď ste už nakonfigurovali svoju doménu DNS, môžete do aplikácie Pixenio pridať vlastnú doménu. Upozorňujeme, že zmeny DNS sa niekedy môžu prejaviť až po 24-48 hodinách.

 1. Prihláste sa do svojho účtu Pixenio na adrese https://pixenio.sk/login.
 2. Prejdite do časti "Nastavenia" a kliknite na položku "Doména stránky".
 3. Zadajte názov svojej domény a kliknite na tlačidlo Uložiť

Pixenio automaticky skontroluje, či je vaša doména správne nakonfigurovaná a vydá certifikát SSL. Tento proces môže trvať až 24 hodín. Nemajte obavy, Pixenio vám pošle e-mail, akonáhle bude vaša webová stránka pripravená a zabezpečená.

E-mail pre vlastnú adresu URL

Ak chcete pre svoju e-mailovú adresu používať vlastnú adresu URL, budete musieť v nastaveniach DNS vytvoriť záznam MX. Proces je podobný tomu, ako ste vytvorili záznam CNAME pre vašu vlastnú doménu. Pri vytváraní príslušného záznamu MX v nastaveniach DNS musíte postupovať podľa pokynov poskytnutých hostiteľom e-mailovej adresy.

Odporúčame vám použiť Gsuite od spoločnosti Google, ale môžete použiť akéhokoľvek poskytovateľa e-mailového hostiteľa, ktorý vám vyhovuje.

Mapa stránok

Mapa lokality je súbor, v ktorom sú uvedené informácie o stránkach, videách a iných súboroch na vašej lokalite a o vzťahoch medzi nimi. Vyhľadávače, ako napríklad Google, čítajú tento súbor, aby mohli inteligentnejšie prehľadávať vašu stránku. Mapa lokality informuje prehľadávač o tom, ktoré súbory na vašej lokalite považujete za dôležité.

Vaša mapa lokality sa automaticky generuje na základe obsahu vašej webovej lokality Pixenio a je k dispozícii na url adrese https://your_domain.pixenio.com/sitemap.xml (ak chcete vidieť presnú url adresu, prejdite na stránku Pixenio "Nastavenia > Integrácie").

S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť pridať túto url adresu do svojho účtu Google Search Console, čo pomôže spoločnosti Google nájsť vašu webovú lokalitu a stránky oveľa rýchlejšie.

Konzola vyhľadávania Google

Nástroje a prehľady služby Google Search Console vám pomôžu merať návštevnosť a výkonnosť vášho webu vo vyhľadávaní, odstraňovať problémy a zabezpečiť, aby váš web zažiaril vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Predtým, ako začnete používať službu Google Search Console, musíte zaregistrovať svoju webovú lokalitu v konte Google. Postupujte podľa pokynov spoločnosti Google a nezabudnite zaregistrovať svoju vlastnú adresu URL Pixenio, ak ste ju aktivovali.

Metódy overovania webových stránok

Služba Google Analytics

Táto metóda je k dispozícii len vtedy, ak ste už zaregistrovali svoju webovú stránku Pixenio v službe Google Analytics a máte vložený vlastný kód služby Google Analytics v časti Pixenio "Nastavenia > Integrácie". Počas procesu overovania vo svojom účte Google vyberte metódu "Google Analytics" a postupujte podľa pokynov spoločnosti Google.

Značka HTML

Počas procesu overovania vo svojom účte Google vyberte metódu "HTML tag", ktorá vám vygeneruje podobný úryvok kódu:

<meta name="google-site-verification" content="YourVerificationString" />

Pred kliknutím na tlačidlo "Overiť" skopírujte celý úryvok a vložte ho do časti Pixenio "Nastavenia > Integrácie > Kód služby Google Search Console". Uložte nastavenia Pixenio a vráťte sa späť na svoje konto Google, kde môžete pokračovať a overiť svoju webovú stránku.

Po tomto kroku by malo byť potvrdené vlastníctvo webovej lokality a mali by ste mať možnosť používať službu Google Search Console.

Základný obsah webovej stránky

Každá webová stránka potrebuje názov a logo. Môžete ich pridať v časti "Nastavenia -> Základný obsah". Nájdete tam aj ďalšie možnosti, napríklad tlačidlo CTA alebo text v pätičke.

Logo

Ak má vaša spoločnosť logo, je najlepšie pridať ho na webovú stránku. Pixenio vám umožňuje pridať dva štýly loga: pre svetlé pozadie a pre tmavé pozadie. Najlepšie logo je vo formáte SVG a na priehľadnom pozadí. Požiadajte dizajnéra, ktorý vám ho vytvoril, aby vám poskytol logo v tomto formáte. V aplikácii Pixenio bude vyzerať úžasne.

CTA

Webové stránky Pixenio sú optimalizované na konverziu. Umožňuje vám jednoducho pridať tlačidlo CTA s popisom na vašu domovskú stránku. Každá téma zobrazuje tlačidlo CTA inak, ale je štylizované tak, aby upútalo pozornosť návštevníkov.

Powered by Pixenio

Pixenio sme vytvorili s množstvom 💙. Prosím, zdieľajte ho. Je to vaša voľba. Ďakujeme.

Vzhľad a farby

Obsah v aplikácii Pixenio je úplne oddelený od dizajnu a rozloženia webovej stránky. Kedykoľvek môžete prejsť na iný motív, zmeniť farebnú schému alebo rozloženie domovskej stránky. Všetko, čo ste kedy zadali na stránkach, v službách, na blogu atď. sa zachová. Neprídete tak o žiadne svoje údaje. Vyskúšajte to! Stačí prejsť na položku "Vzhľad" v ponuke administrátora na ľavej strane.

Takto môžete držať krok s novými dizajnovými alebo technologickými trendmi bez toho, aby ste museli svoju webovú stránku prestavovať od začiatku. Neustále pre vás pracujeme na nových témach.

Nastavenia kontaktného formulára

Pixenio vám umožňuje pridať jednoduchý kontaktný formulár na akúkoľvek stránku. Táto možnosť je dostupná v "Nastaveniach stránky", ak upravujete vybranú stránku.

Kontaktný formulár funguje automaticky a má funkciu Google Invisible Recaptcha, ktorá zabraňuje spamu. Informácie z kontaktného formulára budú odoslané na vašu e-mailovú adresu, ktorá je nastavená vo vašom účte.

Ak je v "Nastaveniach -> Kontaktné informácie" nastavená e-mailová adresa, bude použitá ako príjemca e-mailu. Kópia e-mailu bude odoslaná aj na e-mailovú adresu návštevníka, ktorý vyplnil daný formulár.

Tipy a triky

V niektorých situáciách môžete chcieť skryť všetky e-mailové adresy zo svojej webovej stránky, ale napriek tomu chcete používať kontaktný formulár. Všetky adresy môžete jednoducho odstrániť z ponuky Nastavenia -> Kontaktné informácie. Teraz sa hlavná e-mailová adresa účtu (prihlásenie) stane zároveň adresou kontaktného formulára.

Je to častý prípad, že ste pri registrácii použili svoj osobný e-mail, ktorý nie je vhodný ako kontaktný e-mail Pixenio. Túto adresu môžete kedykoľvek zmeniť vo svojom Konte (ale nezabudnite, že túto novú adresu budete musieť používať aj ako prihlasovací e-mail).

Teraz sú všetky vaše e-mailové adresy skryté, kontaktný formulár je funkčný a všetky oznámenia a správy Pixenio sa posielajú na váš nový kontaktný e-mail.

GDPR a súbory cookie

Všetky funkcie GDPR nájdete v časti "Nastavenia -> GDPR"

Cookies

Môžete zapnúť/vypnúť lištu s upozorneniami na cookies, aby ste informovali návštevníkov, že vaša webová stránka používa cookies.

GDPR

Celú implementáciu GDPR môžete jednoducho zapnúť/vypnúť jedným kliknutím.

Kontaktný formulár na vašej webovej stránke zobrazí informáciu, prečo musia návštevníci zadať svoju e-mailovú adresu.

Formulár na komentáre na vašej webovej lokalite zobrazí informácie, prečo musia vaši návštevníci zadať svoju e-mailovú adresu.

Môžete tiež nakonfigurovať texty súhlasu, ktoré sa budú zobrazovať pod kontaktným formulárom alebo formulárom komentárov.

Zásady ochrany osobných údajov

Pixenio pre vás automaticky vygeneruje stránku "Zásady ochrany osobných údajov". Uistite sa, že ste túto stránku upravili a pridali na ňu všetko potrebné.

Na samom konci stránky Zásady ochrany osobných údajov sa nachádza aj formulár, ktorý umožňuje návštevníkom vymazať ich osobné údaje z vašej webovej stránky. Po odoslaní sa na zadanú e-mailovú adresu odošle potvrdzujúci e-mail.

Fakturácia a predplatné

Váš účet a platby

Fakturácia a faktúry

Webové stránky v službe Pixenio je možné platiť len prostredníctvom kreditnej karty. Môžete si vybrať platbu na mesačnej báze alebo platbu za celý rok. Lacnejšie je zaplatiť za celý rok vopred.

Platby nie sú vratné. Aplikáciu Pixenio si môžete na obmedzený čas bezplatne vyskúšať a zistiť, či je pre vás vhodná.

Faktúru za každú platbu nájdete v časti "Môj účet -> Fakturácia".

Zrušenie predplatného

Mesačné a ročné platby sa uhrádzajú automaticky, aby sa zabránilo výpadkom vašej webovej stránky. Ak si želáte zrušiť predplatné, môžete tak urobiť v časti "Môj účet -> Predplatné".

Ak zrušíte predplatné, vaša webová lokalita sa stane nedostupnou po uplynutí času, za ktorý bola zaplatená.

Odstránenie účtu

Ak už nechcete využívať naše služby, môžete svoje konto úplne vymazať. Môžete to urobiť v časti "Správa účtu -> Profil".

Ak kliknete na tlačidlo Odstrániť účet, na vašu e-mailovú adresu bude zaslaný potvrdzujúci e-mail. Ak kliknete na potvrdzovací odkaz v e-maile, váš účet a všetky vaše údaje budú zmrazené na obdobie alebo 30 dní.

Týchto 30 dní môžete využiť na opätovnú aktiváciu svojho účtu. Môžete to urobiť kliknutím na e-mail, ktorý vám bol predtým zaslaný.

Po uplynutí 30 dní budú všetky vaše údaje vymazané a nebude možné ich obnoviť.